Bernský honič
Eared Elf Bohemia Hill

Elf se narodil jako první z vrhu "E" 6. 8. 2012 v chovatelské stanici BOHEMIA HILL. Po narození dostal přezdívku "Motýlek", to podle kresby na zádech, která mu zůstala dodnes. Matkou je BREGJE FAN DE HEGEDYK (BIJOU) a otcem je ALABASTR BOHEMIA HILL. Více o elfových rodičích se dočtete na stránkách chovatelské stanice Hájemství bernských honičů.


Elf je Bernský honič. Je to středně velké lovecké plemeno, které původem pochází ze Švýcarska. Vůbec první zmínka o existenci tohoto plemene je datována do prvního tisíciletí. Tyto temperamentní lovecké psi využívali přes 900 let lovci ze švýcarských Alp. Jde o velmi temperamentního psa, který byl od počátku používán ke štvanicím a lovu. Vzhledem k jeho výjimečným loveckým schopnostem je široce využívaný v pravém slova smyslu jako lovecký pes. Bernský honič je používán především kvůli nadšení pro stopování.


Bernský honič má podlouhlou, úzkou hlavu, jejíž proporce korespondují se zbytkem těla. Má tmavé oči, které mají sportovní a šťastný výraz. Čenich je protáhlý a úzký, jeho dlouhé uši jsou vzhledem k zadní části hlavy položeny níže. Čenich má černou barvu, která odpovídá barvě srsti. Na krku nemá příliš velký lalok, má protáhlý, rovný, pevný hřbet a středně dlouhý ocas, který je nesen horizontálně. Jeho srst je typicky tříbarevná krátká a měkká.


Bernský honič je velmi energický a poměrně svobodomyslný. Je extrémně sportovně založený, potřebuje pravidelný pohyb a výcvik. Tito psi jsou velmi horliví a nadšení, aby potěšili svého majitele a očekávají, že on bude dělat to samé pro ně. Je pro ně charakteristická jemnost, lehkost a mírná povaha. Díky jejich klidné povaze nemají problém ve větší skupině. Na druhé straně Bernský honič velmi hlasitě štěká, což může působit na první dojem nebezpečně. Stejně dobře snáší pobyt venku i uvnitř. Z původního loveckého plemene se z Bernského honiče stal výborný společník.


Elfův průkaz původu


Přiznané výstavní tituly


Jak šel čas ..