Bernský honič Eared Elf
Elfovi byl přiznán titul Mezinárodní šampion krásy C.I.B.

Včera tj. 1.2. 2016, přišel Elfovi balíček z Belgie, ve kterém byl diplom Mezinárodního šampiona krásy.

Elf je otcem vrhu D z Hulínského lesa

Sedm štěňátek, tři fenky a čtyři pejsci, se narodilo 16.11. 2015 feně Ajší (Aischa z Hulínského lesa). Všechna jsou plně standardní a Elf je na ně patřičně hrdý. Další podrobnosti a spoustu fotek najdete na webu Ajší


Bernský honič Eared Elf
Výlet do ZOO a návštěva štěňátek

Začátkem listopadu pořádala ZOO Dvůr Králové nad Labem již tradičně týden duchů. Počasí přálo, tak jsme vyrazili na výlet. Lucka vydlabala dýni, prošli jsme se po ZOO a výlet ukončili návštěvou štěňátek v Elfově rodišti, chovné stanici Bohemia Hill.


Bernský honič Eared Elf
Elf je ČESKÝ ŠAMPION

Elf na Evropské výstavě psů v Brně splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION. V Brně jsme se zúčastnili jak výstavy národní, tak výstavy evropské.
NÁRODNÍ VÝSTAVA Brno 23.10.2014 - třída pracovní: výborný 2, Reservé CAC (Rozhodčí: paní Iva Černohubová)
EVROPSKÁ VÝSTAVA Brno 24.10.2014 - třída pracovní: výborný 1, CAC (Rozhodčí: pan Grzegorz Weron)

Elf letos absolvoval i klubovou výstavu KCHŠH v Nové Živohošti - třída pracovní: výborná 2 (posuzovala rozhodčí paní Stanislava Janická). Součástí klubové výstavy byla i bonitace, kterou Elf absolvoval také a uspěl s celkovým hodnocením: "standardní pes středních proporcí". Účastí na klubové výstavě a bonitaci splnil Elf poslední podmínky potřebné k uchovnění a 13.11.2014 byl do plemenné knihy zapsán jako CHOVNÝ PES.

Krom výše uvedených, jsme se letos zůčastnili i výstav v rakouském Grazu a Innsbrucku.
IHA CACIB GRAZ 8.3.2014 - třída pracovní: výborný 1, CACA, CACIB, BOB (Rozhodčí: pan Wolfgang Schirmer (A))
IHA CACIB Innsbruck 24.8.2014 - třída pracovní: výborný 1, CACA, CACIB, BOB (Rozhodčí: paní Hana Ahrens (A))

Letos Elf absolvoval i barvářské zkoušky honičů, kde získal celkem 171 bodů
Bernský honič Eared Elf
Konec roku 2013

Poslední měsíc roku 2013, zahájil Elf na mezinárodní výstavě CACIB Celje 2013. Elf tentokrát Lucku poslouchal a v kruhu jim to spolu moc slušelo. Pan rozhodčí, Blaž Kavčič (SLO), dal Elfovi tento posudek: "Mladý pes lehčího typu, správné výšky, silná hlava s výraznějšími obočními oblouky, pěkná horní linie v postoji
i pohybu, vznešený pohyb, hrudník ve vývoji."

Cestou ze Slovinska jsme se zastavili ve vánočně vyzdobené Vídni, kde se nám moc líbilo.

Štědrý večer měl Elf hodně "rozvalovací" a na nové podložce, kterou našel pod stromečkem, si to náležitě užíval.

Poslední večer roku jsme strávili s přáteli, u Elfova velkého kamaráda Darlího.


Bernský honič Eared Elf

Barvářské zkoušky honičů - honitba Šumperský les 26.10.2013

V sobotu jsme vstávali hodně brzy ráno. Už v pět hodin jsme se vydali do Hraběšic, kam jsme se s Elfem přihlásili na Barvářské zkoušky honičů. Na místo jsme dorazili včas a čekalo na nás výborné občerstvení. Pak už následovalo slavnostní zahájení zkoušek s losováním pořadových čísel. Vylosovali jsme si číslo 12, takže jsme najednou měli spoustu času. Radost jsme z toho neměli. Páníček byl nervózní jak "sáňky v létě" a stopa nám pěkně "chladla". Před polednem jsme se konečně dostali na řadu a rozhodčím jsme se vší parádou předvedli odložení a vodění. Obě disciplíny jsme zvládli na volno a bez ztráty kytičky. Pak jsme se přesunuli ke stopě, kde jsme čekali další hodinku. Stopu jsme prošli ve vysokém tempu a dokonce jsme dvakrát čekali na pana rozhodčího, který nám nestačil, což Elfa vůbec nebavilo :-). Prasátko jsme našli a pak to přišlo - něco, co jsme se na nácvikových dnech v Borové u Poličky učili jinak. Pan rozhočí nás odvedl asi 50 metrů zpátky po stopě a Elf měl prasátko najít znovu, vůbec nevěděl, co po něm chci a proč má hledat něco, k čemu mě už jednou dovedl. Nakonec si nechal říct a k prasátku se vrátil, nicméně ho nijak neohromovalo a potřebný čas u něj nevydržel. Šel si hledat něco zajímavějšího.. z tohoto úkolu jsme dostali za "jedna". Další trapas jsem způsobil já, když jsem nevěděl, co s podanými smrkovými snítky. Chvíli jsem nevěděl, jestli se mám radovat, nebo být smutný z toho, že jsme zkoušky z výkonu zvládli "jen" se známkou 3. Nakonec převládla radost. To, že Elfa "mrtvolky" nezajímají víme už dlouho. Stejně se choval při každém nácviku a od daleko zkušenějších vůdců jsem si poslechl, že někteří honiči to tak prostě mají. Na zkouškách byl Elf jediným honičem a já jediným "nemyslivcem".


Bernský honič Eared Elf

Klubová výstava KCHŠH v Litomyšli 14. 9.2013

V sobotu ráno jsme se vydali do nedaleké Litomyšli, kde se konala klubová výstava KCHŠH. Počasí nebylo ideální ani u nás v Srchu, ale čím blíž jsme byli Litomyšli, tím větší slota. Když jsme v Litomyšli vystupovali z auta, přivítal nás déšť, bahno a velmi čerstvý vítr. Nenechali jsme se otrávit a se slovy, že nejsme z cukru jsme vyrazili na místní cvičák, na kterém se výstava konala. Moc výstav jsme zatím nenavštívili, ale tato byla úplně první, kde jsme nemuseli vytáhnout ani elfův očkovák. Na klubovce ve Švýcarsku jsem oproti tomu zažil opravdovou veterinární přejímku. Určitě zde platí pořekadlo, že jiná země, jiný mrav. Výstavu zahájila lovecká fanfára a Lucie, která si na výstavě vyzkoušela roli handlerky, zamířila do kruhu jako první. Číslo jedna měl Asab od Sázavských studánek a Lucii se jeho prezentace opravdu povedla. Za odměnu si šáhla na pohár :-). S Elfem, který měl číslo šest, to měla o poznání horší. Elf si postavil hlavu a zajímalo ho cos na zemi. Něco, co mu úžasně vonělo. Paní rozhodčí, Věře Dvořákové, se Elf zdál malý a pranic se ji nelíbil. Elfa si dokonce přeměřila. Naměřila 52 cm, jinde mu naměřili 53 cm. Na tom ostatně nezáleží. Malý není, protože standard mluví jasnou řečí. Pes Švýcarského honiče má měřit 49 - 59 cm a ani o "chlup" méně nebo více. Elf si vysloužil VD a Lucinka se proto na Elfa zlobila, protože se spolu na výstavu připravovali a Elf se určitě předvést umí. Dokonce tekly i slzy.. Tak snad příště :-).


Bernský honič Eared Elf

Na návštěvě u Aiší a kamarádka Ashley 1. 9.2013

Poslední prázdninovou sobotu jsme byli pozváni na psí párty, které se konalo u kamarádky Aiší. Po příjezdu nás přivítala smečka větších, menších a úplně nejmenších ušáků. Elf se poznal s Máňou (Nero Bencila), Carmen (Carmen Lady Dorotte), Nellou (Ornella Bencilla), Asabem, Roxie, Angie a Ashley. Zašli jsme i do lesa, abychom zkusili, co Elf a stopa. Kůže divočáka, kterou si našel, ho nechala ledově chladným. Tak uvidíme, zda se jeho zájem časem nezvětší. Po procházce a konzumaci spousty dobrot jsme museli odjet domů. S sebou jsme na pár dní vzali Ashley. Ashley je výborná parťačka, která se ničeho a nikoho nebojí. Elf jí půjčil svou přepravku, kterou Ashley používá místo boudy. Ani Elf nespal ve své boudě, celou noc spal vedle přepravky a hlídal.. :-).


Bernský honič Eared Elf

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 20.7.2013

Naše první "velká" výstava. Tolik pejsků pohromadě jsme ještě neviděli. Potkali jsme se zde s kamarádem Bodiem a spoustou dalších "ušáků". Počasí nám přálo, měli jsme výbornou společnost, takže se nám v Boleslavy opravdu líbilo.Více>>


Bernský honič Eared Elf
Když na procházce potkám psího kamaráda 5. 7.2013

Dnes se Elf na procházce pořádně vyřádil. Měl z toho jazyk až na vestě :-).


Bernský honič Eared Elf
Krkonošská výstava psů - Jelení Hora 23. 6.2013

Výlet na výstavu v polském Podkrkonoší se nám vydařil. Moc hezkou a skvěle organizovanou výstavu v příjemném prostředí, nám zpříjemnilo i hezké počasí a plný piknikový koš. Elfa poprvé předváděla Lucie a velmi jim to spolu slušelo :).


Bernský honič Eared Elf
Chrudimka 19. 6.2013

Včera jsme v rámci "psí školy" absolvovali "kurz plavání". Dnes se nám teploměr zastavil na nesnesitelných 34°C a rozhodli jsme se, že k vodě vyrazíme i s Elfem znovu. Elf není žádný vodomil,a když to jde, tak se vyhýbá i kaluži. Dnes však vedro udělalo své a zdálo se, že mu voda přišla docela vhod. Do vody nás celkem ochotně následoval a nevypadal u toho ani moc otráveně :-).


Bernský honič Eared Elf
Leysin a Aigle 30. 5. - 1. 6.2013

Ve středu jsme s Lucií a Elfem odjeli na prodloužený víkend do švýcarského Leysinu. Elf se tak podíval do země svých předků. Na programu byly procházky po okolí a účast na klubové výstavě švýcarských honičů Expo CAC 2013 - Aigle. Počasí nám moc nepřálo. Byla zima, sněžilo a pršelo. S heslem "nejsme z cukru" jsme si okolí prohlédli a moc se nám tam líbilo. Elf se na každé procházce tak zřídil, že s ohledem na hotelový pokoj, bylo nutné použít sprchu. V pátek večer dorazila Elfova maminka Bijou a když ji Elf viděl, tak nám málem vyskočil z okna hotelu. Večer ji v dešti stihnul ukázat blízké okolí a v sobotu spolu byli na výstavě v Aigle.


Bernský honič Eared Elf
43. Krajská výstava psů - Hradec Králové 11. 5.2013

Do Hradce Králové to máme kousek a na výstavu jsme se těšili. Věděli jsme, že se tam potkáme s Darlim, Bodim a Aischou z Hulínského lesa a o zábavu tedy nebude nouze. Naše očekávání bylo naplněno ve všech ohledech. Bodie odjel z výstavy jako vítěz třídy mladých a Darlí s Aischou jako krajští vítězové. Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou společnost.
Elfovi bylo před pěti dny devět měsíců a dnes tedy poprvé soutěžil ve třídě mladých. Od rozhodčí, paní Libuše Ubrové, si vysloužil ocenění: výborný 2 s tímto posudkem - "jemnější elegantní pes, dobře stavěný s pěkným pohybem"


Bernský honič Eared Elf
8. 5.2013 Elf

Začátkem týdne Elfa trápil kašlíček. Trochu nás to vyděsilo, protože kašlat psa jsme ještě neslyšeli. Znělo nám to jako astmatický záchvat :-). Paní doktorka doporučila jitrocelový sirup, který Elfovi moc chutná. Dnes je již zdravý a v pohodě..


Bernský honič Eared Elf