Bernský honič Eared Elf
IHA CACIB Innsbruck 24.8.2014

třída pracovní: výborný 1, CACA, CACIB, BOB (Rozhodčí: paní Hana Ahrens (A))
Elfův posudek: "Pes střední velikosti, korektní tvar hlavy, dobré uši správně nasazené, užší hrudník, dobrá horní linie, správné úhlení, trochu samičí výraz, velmi dobrý pohyb."


Bernský honič Eared Elf

IHA CACIB GRAZ 8.3.2014

třída pracovní: výborný 1, CACA, CACIB, BOB (Rozhodčí: pan Wolfgang Schirmer (A))
Elfův posudek: "Typický elegantní samec bernský honič, ušlechtilý, na svůj mladý věk velmi pěkně osvalený, elegantně působící krk, suchá hlava, velmi dobře posazené a stočené závěsy, kompletní nůžkový skus, na svůj věk dostatečně hluboký hrudník, korektní přední i zadní končetiny, v klusu prostorný pohyb, příjemná povaha."


Bernský honič Eared Elf

CACIB Celje 30.11. 2013

třída pracovní: výborná 1, CAC, CACIB, BOB (Rozhodčí: pan Blaž Kavčič (SLO))
Elfův posudek: "Mladý pes lehčího typu, správné výšky, silná hlava s výraznějšími obočními oblouky, pěkná horní linie v postoji i pohybu, vznešený pohyb, hrudník ve vývoji. "


Bernský honič Eared Elf

Klubová výstava KCHŠH v Litomyšli 14. 9.2013

V sobotu ráno jsme se vydali do nedaleké Litomyšli, kde se konala klubová výstava KCHŠH. Počasí nebylo ideální ani u nás v Srchu, ale čím blíž jsme byli Litomyšli, tím větší slota. Když jsme v Litomyšli vystupovali z auta, přivítal nás déšť, bahno a velmi čerstvý vítr. Nenechali jsme se otrávit a se slovy, že nejsme z cukru jsme vyrazili na místní cvičák, na kterém se výstava konala. Moc výstav jsme zatím nenavštívili, ale tato byla úplně první, kde jsme nemuseli vytáhnout ani elfův očkovák. Na klubovce ve Švýcarsku jsem oproti tomu zažil opravdovou veterinární přejímku. Určitě zde platí pořekadlo, že jiná země, jiný mrav. Výstavu zahájila lovecká fanfára a Lucie, která si na výstavě vyzkoušela roli handlerky, zamířila do kruhu jako první. Číslo jedna měl Asab od Sázavských studánek a Lucii se jeho prezentace opravdu povedla. Za odměnu si šáhla na pohár :-). S Elfem, který měl číslo šest, to měla o poznání horší. Elf si postavil hlavu a zajímalo ho cos na zemi. Něco, co mu úžasně vonělo. Paní rozhodčí, Věře Dvořákové, se Elf zdál malý a pranic se ji nelíbil. Elfa si dokonce přeměřila. Naměřila 52 cm, jinde mu naměřili 53 cm. Na tom ostatně nezáleží. Malý není, protože standard mluví jasnou řečí. Pes Švýcarského honiče má měřit 49 - 59 cm a ani o "chlup" méně nebo více. Elf si vysloužil VD a Lucinka se proto na Elfa zlobila, protože se spolu na výstavu připravovali a Elf se určitě předvést umí. Dokonce tekly i slzy.. Tak snad příště :-).
Elfův posudek: mladý pes, celkově slabší konstituce s jemnější hlavou, slabší kostra, strmější postavení zadních končetin, pes se příliš nepředvádí


Bernský honič Eared Elf

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 20.7.2013

Lucie se na výstavu poctivě připravovala a společně s Elfem se učila výstavní dovednosti ve škole handlingu. Věnovala se jí paní instruktorka Jitka Hořáková. Na výstavě dokázali, že dávali pozor. Rozhodčí, pan Josef Němec, Lucii za předvedení Elfa pochválil a zmínil to i v posudku. Celkové hodnocení ve třídě mladých: výborný 2
Elfův posudek: 11 měsíců, velmi dobré proporce, hlava odpovídá pohlaví, velmi dobrá prezentace i postoj


Bernský honič Eared Elf
38. Krkonošská výstava psů - Jelení Hora 23. 6.2013

Elf soutěžil ve třídě mladých, dostal výbornou (Vítěz mladých, BOB) a z toho měla velkou radost hlavně Lucie, která ho předváděla poprvé.

Rozhodčí: Wojciech Bursky (PL)
Elfův posudek: "Pes během vývoje, hlava pro plemeno typická, standardní srst, hrudnik nedosahuje k loktům, dobré úhlení pánevních končetin."


Bernský honič Eared Elf
Expo CAC 2013 - Aigle

Na výstavy jezdíme teprve chvíli a snažíme se to brát jako zábavu spojenou v ideálním případě s piknikem :-). V relativně krátkém časovém úseku jsme absolvovali dvě klubové výstavy švýcarských honičů. Českou, v zámeckém parku na Kačině a švýcarskou, v Aigle. Rozdíl to byl obrovský. Výstavy se lišily organizací a počtem přihlášených psů, kterých bylo ve Švýcarsku několikanásobně více a ve všech varietách. Vstupenkou do soutěže zde byl Elfův čip. Skenování čipu bylo první, čím jsme při vstupu do haly prošli. Podle čísla čipu nám pořadatel podal obálku s katalogem, katalogovým číslem a nezbytnými reklamními dárečky. Hned potom musel Elf vystoupat na rampu, kde ho jeden ze dvou přítomných veterinářů důkladně prohlédl. Když říkám důkladně, tak to myslím doslova. Pan veterinář Elfa prohlédl, poslechl, prohmatal, nezapomněl zkontrolovat čistotu uší a nakonec prostudoval očkovací průkaz. Teprve po této prohlídce jsme byli vpuštěni do haly.
Na Kačině byl vstupenkou vstupní list. O psa se kupodivu nikdo nezajímal. Jak se potom můžu divit, že v kruhu byl chvíli posuzován úplně jiný pes a přišlo se na to až úplně náhodou. Tomu já říkám chaos...
Zpět do Švýcarska.. V relativně malé hale bylo vytyčeno 6 kruhů. V každém kruhu posuzovali a radili se dva rozhodčí, respektive rozhodčí a čekatel. V našem kruhu to byl pan rozhodčí Raoul Sautebin a paní čekatelka Jacqueline Beare. Elf strávil v kruhu dobrých deset - patnáct minut a za tu dobu byl opravdu důkladně posouzen. Elf byl v pohodě, protože na nějaké dlouhé pózování se zde nehrálo.
Pan rozhodčí Elfa chválil. Roste z něj prý ten správný švýcarský honič, který je akorát vysoký a akorát dlouhý, ale ještě musí trochu zesílit. Na to má ale spoustu času, protože mu ještě není rok.

Elfův posudek:

Zuby: v pořádku
Mladý, ještě ne zcela vyvinutý. Hlava - ušlechtilá, trochu krátká. Správně nasazené ploché uši; správná linie zad, dobře nasazený a nesený ocas, správný postoj

Na závěr výstavy probíhalo posuzování chovatelských skupin, které se nám také velmi líbilo. Posuzovalo se tříkolově a to tak, že v kruhu byla jury složená ze všech rozhodčích, kteří přidělovali známky podobně, jako jury na krasobruslení. Vyhrála skupina s největším počtem bodů. Nám se ale nejvíc líbila skupina velmi přátelských, malých švýcarských honičů.


Bernský honič Eared Elf
43. Krajská výstava psů - Hradec Králové 11. 5.2013

Do Hradce Králové to máme kousek a na výstavu jsme se těšili. Věděli jsme, že se tam potkáme s Darlim, Bodim a Aischou z Hulínského lesa a o zábavu tedy nebude nouze. Naše očekávání bylo naplněno ve všech ohledech. Bodie odjel z výstavy jako vítěz třídy mladých a Darlí s Aischou jako krajští vítězové. Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou společnost.
Elfovi bylo před pěti dny devět měsíců a dnes tedy poprvé soutěžil ve třídě mladých. Od rozhodčí, paní Libuše Ubrové, si vysloužil ocenění: výborný 2 s tímto posudkem - "jemnější elegantní pes, dobře stavěný s pěkným pohybem"


Bernský honič Eared Elf
Pojizerská výstava 27. 4.2013

Elf si odbyl svou premiéru na výstavě. Výstava, na které jsme se potkali s Bodim a Bellou se změnila v příjemný piknik. Počasí přálo a nemělo to chybu :-). V kruhu to napoprvé nebylo úplně na jedničku, ale Elf si ve třídě dorostu od pana rozhodčího Andráše Polgára odnesl hodnocení "velmi nadějný 1" s tímto posudkem: "Dobrá velikost na svůj věk, správný formát, hlava ve vývoji, správné přední končetiny, dobrý pohyb na svůj věk..."


Bernský honič Eared Elf